TASK29 – Czyszczenie pamięci HD2 przed flashowaniem

Autor: Admin  //  Kategoria: Romy

1. Co to jest Task29
2. Czy pomoże mi to przy flashowaniu romu ?
3. Czy muszę robić formatowanie TASK29 przed wgraniem romu?

Zdania są podzielone jedni uważają że trzeba formatować inni że nie trzeba, wg mnie jest to wskazane dla osób które często zmieniają romy zwłaszcza jeżeli są to romy gotowane przez różne osoby lub z innymi wersjami systemu. Ponieważ przypadłością gotowanych Romów jest to że nie czyszczą do końca plików z urządzenia może to powodować różne problemy (ale nie musi). Problemy o których słyszałem przypisywane niesformatowaniu pamięci to spadek wydajności, zawieszanie się, mniej płynne przewijanie i inne dziwne błędy.

Dlatego najlepszym sposobem na wykluczenie podobnych niespodzianek po zmianie romu jest wykonanie formatowania TASK29 które trwa zaledwie kilka sekund. Polecam szczególnie przy zmianie Romu np. z wersji od Lobuza_1 na wersję od Bysia, czy też wersji systemu WM 6.5 na WM 6.5.X.

Task 29 to formatowanie pamięci BINFS (Binary File System) czyli kompletne wyczyszczenie plików z pamięci urządzenia, pozwala to na usunięcie plików które mogą pozostać po źle ugotowanym romie. Po jego wykonaniu i uruchomieniu urządzenia widoczny będzie jedynie biały splash screen HTC oznacza to tyle, że na urządzeniu nie ma wgranego systemu 🙂

Jak wykonać formatowanie Task29 na HD2

Pobieramy radio z task29 [down] [Nie znaleziono pliku]

 1. Podłączamy PDA do PC, synchronizujemy i po zakończonym procesie synchronizacji uruchamiamy plik task29.exe (JAKO ADMINISTRATOR) i czekamy aż procedura flashowania dobiegnie końca.
 2. Kiedy pasek dobiegnie do 100% a ekran zgaśnie należy wcisnąć VOL- w celu przejścia w tryb boot loadera, jeżeli nie zdążysz pojawi się biały ekran, wtedy wyjmujemy baterię i jeszcze raz uruchamiamy PDA z wciśniętym VOL-
 3. Po synchronizacji z PC w trybie Bootloadera można przejść do instalacji pożądanego romu [instrukcja]

[vid] Tutaj to samo co wyżej w krótkim filmiku

Tagi:

Wyświetleń: 45 779

23 komentarze na “TASK29 – Czyszczenie pamięci HD2 przed flashowaniem”

 1. Lichy napisał(a):

  Po przejechaniu Taskiem, mojego Leona chyba umarł, bo w żaden sposób nie chce wejść w tryb Bootloadera, zawsze jest biały ekran z napisem HTC, i koniec

 2. tom napisał(a):

  zrób soft reset, mi pomogło…

 3. ArturN napisał(a):

  Aby wejść w tryb loadera wyłącz telefon (trzeba wyjąć baterię) Następnie trzymamy przycisk ściszania głości „-” (z boku obudowy) i przycisk „czerwonej słuchawki” do momentu pojawienia się bootloadera (trójkolorowy ekran). Zakładam że masz zainstalowany HSPL. Biały ekran świadczy że telefon żyje, tylko że nie ma żadnego systemu (właśnie po to jest task29 czytaj wyżej)

 4. Lichy napisał(a):

  Niestety, próbowałem robić „cuda” wszelakie i nic nie pomogło, w żaden sposób niechciał wejść w tryb bootloadera a co za tym idzie, nie widział pliku LEOIMG.nbh na karcie. Komputer też nie chciał połaczyć się moim Leonem. Oczywiście przed task-iem29 wgrywałem hspl 3. HD2blog oraz forum pdaclub przeczytałem dość dokładnie. W końcu zdecydowałem się na serwis i jestem tylko ciekaw czy uznają moja gwarancję.

 5. Lichy napisał(a):

  W serwisie weszli w tryb BL, załączyli zdjecie,(znaleźli hspl, gwarancja poszla się j…) przesłali kosztorys i proponują wymianę płyty głównej. Chyba przesadzili. Poszukam w Kielcach kumatego gościa, może taki jest.

 6. bdbdgd napisał(a):

  Czy task 29 jest bezpieczny ? Bo nie chce skończyć jak lichy. Jeszcze nie robiłem task 29

 7. ArturN napisał(a):

  Nie wiem. Generalnie często robię Task29 i nic się nie dzieje.

 8. Lichy napisał(a):

  Finał mojej historii jest następujący:
  leona odesłali z adnotacją, że z powodu braku akceptacji kosztorysu naprawy, odsyłają urządzenie nie naprawione. Kluczem do sukcesu było jedynie uruchomienie BL, i skoro oni mi to załatwili, to dalej sprawę załatwiłem sam, zgodnie z powszechnie znanymi insrukcjami. Myślę, że w serwisie zdawali sobie sprawę z tego co robią, i w myśl zasady, że jak jelen to go w rogi, a jeżeli ma odrobinę oleju w głowie to dalej sobie poradzi. Nawet za przesyłkę mnie nie skasowali. dziękuję i pozdrawiam serwis R.
  Aczkolwiek nadal nie wiem dlaczego Task29 wywalił mi BL.

 9. Mateusz napisał(a):

  Witam mam ten sam problem co lichy. Jak poradziles sobie z tym problemem mi sie boot loader nie chce uruchomic tylko mam okno z logo htc. Prosze o pomoc pare razy resetowalem i nic

 10. Lichy napisał(a):

  Ja niestety wysłałem leona do serwisu, ale może znajdziesz u siebie w okolicy kogoś kumatego, kto potrafi to załatwić, jeżeli nie to tylko serwis.
  Poza tym tak jak wpoście 8, sewis uruchomił BL, znaleźli HSPL,co było równoznaczne z utratą gwarancji, zaproponowali wymianę płyty głównaj, ja się nie zgodziłem, więc odesłalinie naprawiony, z tą różnicą, że mogłem już wejść w tryb BL, więc cieszę się sprawnym leonem, ale szybko przeszedłem na rom stokowy 3.14 i zostałem wyleczony skutecznie z zabawy z zamianą rom-ów

 11. Jigit napisał(a):

  Panowie. Teraz ja wpadłem. Mam to samo co Lichy i Mateusz.
  Potraktowałem Leona Taskiem29 i zmianą Romu na 2.15
  Po resecie wisi mi telefom z białym logo i napisem HTC.
  Próbowałem kilkakrotnie z przytrzymaniem vol- i power. Jest tryb bootloadera. Ale nie ładuje i z karty romu ani przez komputer się nie aktualizuje tylko zgłasza erroer update 262.
  Pomóżcie kochani!!!

 12. kiler73 napisał(a):

  jeżeli bootloader nie wykrywa pliku LEOIMG.nbh cały czas wyświetla się 3 kolorowy ekran zamiast szarego
  sformatuj kartę SD a następnie wgraj ponownie plik LEOIMG.nbh

 13. kiler73 napisał(a):

  najprawdopodobnie wszystko jest ok tylko w tej chwili niemasz w tel widowsa

 14. kiler73 napisał(a):

  Potraktowałem Leona Taskiem29 i zmianą Romu na 2.15
  2.15 to nie ROM tylko radio czyli Ty najprawdopodobnie ROMU jeszcze nie wgrales

 15. tomanio22 napisał(a):

  2.15 To radio rom! Więc jak już zainstalowałeś radio rom to zainstaluj custom rom np. FireStorm bezpośrednio z kompa; tzn. podłącz tel. do kompa i kliknij na instalkę romu! Opis instalacji romu jest na blogu!!!

 16. Jigit napisał(a):

  Z pośpiechu napisałem, że to rom ale to było radio oczywiście.
  NIe wiem co źle zrobiłem.
  Miałem oficjalny rom 3.14 z radiem 2.15.
  Przeszedłem na 1.48.
  Wgrałem „hspl3_pkg” bo w HSPL ściągniętym z bloga wykrywał mi G-Data trojana?
  Potem, po resecie było ok, wgrałem TASK29 z radiem 2.15.
  No i zaczeły się kłopoty. Tylko uruchamia się biały ekran z napisem HTC.
  Przy uruchomieniu telefonu z wciśniętym vol- pojawia się trójkolorowy ekran. Komputer wykrywa telefon , ale jak chcę wgrać normalny rom to oczywiście po jakimś czasie przechodzi do czarnego ekranu hTC i ze wskaźnikiem cały czas 0%.
  Próbowałem też z karty sformatowanej do fat32 wgrać custom room „FireStoorm”. Skopiowałem i zamieniłem plik na LEOIMG.nbh. Ale cały czas pisze Loading.. i nic. Przy normalnym fat nie wczytuje.
  Gdybym nie miał tego SPL 2.08 to bym wysłał go do serwisu. Ale podkusiło mnie zmienić na inny rom.
  Po prostu czysta ciekawość. Nawet nie miałem okazji zobaczyć androida czy Firestorma.
  Może macie koledzy jakiś jeszcze pomysł?

 17. Kamil napisał(a):

  cos z hspl jest nie tak
  sformatuj kartę w komputerze
  wgraj na nią leoimg.nbh z romem 1.66 http://hd2blog.pl/2010/11/stockowy-rom-1-66-wwe-spolszczenie/
  potem wgraj jeszcze raz hspl np 2.08 http://dl.dropbox.com/u/138074/hd2blog.pl/HSPL_ALL.zip
  i dowolny rom

  MUSI DZIAŁAĆ 🙂

 18. Jigit napisał(a):

  Uff….
  Dzięki Kamil. Pomogło!!! :-))).
  Na pewno była to wina złego HSPL’a.
  Nie udawało się wgranie stockowego roomu 1.66 z karty.
  Zadziałał dopiero hspl z powyższego linku HSPL_All.zip
  Po uruchomieniu mogłem wrócić do oryginalnego SPL 1.42 i to był sukces. W razie czego można było już oddać do serwisu.
  Ale po tym przywróceniu SPL udało się również z karty zainstalować stockowy rom 1.66.
  Także pełny sukces.
  Ku przestrodze nie wgrywać z pliku „hspl3_pkg.zip”
  Jest gdzieś link na tym blogu.

 19. Kamil napisał(a):

  Ciesze się że się udało 🙂
  dzięki za info

 20. patyczak napisał(a):

  Witam,
  mam mały problem. Na moim HTC HD2 pracuję obecnie Android NAND w wersji [Jan 2][NAND]-=MDJ Revolution HD v.2.2=-[SQUASH][kernel:MDJ S9.1 OC]. Chciałbym go zmienić na inna dystrybuję. Przeczytałem na forach, że najpierw musze zrobić task29. Ale tutaj mam problem. Uruchamiam telefon w trybie bootloadera (ekran kolorowy z 4 linijkami tekstu, SPL-2.08.HSPL), podłączam kabele USB, na dole ekranu telefonu zmienia się napis Serial właśnie na USB, ale program ActiveSync nie chce się z nim połączyć i synchronizować…
  Ma ktoś jakąś sugestię?

 21. Norbert napisał(a):

  U mnie było trochę inaczej… uwaliłem system Taskiem29 i miałem tylko biały ekran z napisem HTC. Nic nie pomagało, nowy HSPL, próby wgrania romów itp itd. Nawet z instrukcją zawartą w plikach wspomnianych kilka postów wyżej nic nie pomagało… 4 kolory mignięcie ekranu loading i cisza… ALE… :D:D:D postawiłem go i działa… zassałem plik drugi o nazwie „KOMPUTER – WWE_EastEurope_1-66” i uruchomiłem w trubie bootloadera, pomijając instrukcję mowiącą o ActiveSync. Skopiował pliki i zainstalował system! Cud! W każdym razie dziękuję za tego bloga 😀

 22. Norbert napisał(a):

  aha i to było na SPL 1.42.0000 z paczki HSPL ALL

 23. konopp13 napisał(a):

  Witam, a ja mam nastepujacy problem. Otoz TASK29 nie chce mi wykonac czyszczenia. Robie wszystko tak jak w instrukcjach, jednak gdy juz dochodzi do ekranu czyszczenia, caly czas jest 0%, a po kilku minutach wystepuje error connection, a wszystko jest podlaczone zgodnie z instrukcjami. Wiw ktos, o co moze cgkdzic?

Pozostaw komentarz

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.

ate. require_once( ABSPATH . WPINC . '/template-loader.php' ); }