Opera Mini 5.1 pojawiła się już w wersjach dla urządzeń Java, Android i BlackBerry. Teraz jest dostępna na również na WM. Główną zaletą przeglądarki jest lekkość i płynność działania, porównując do wersji pełnej, zostało to osiągnięte kosztem kompatybilności z niektórymi zawiłościami HTML’a które czasem można zaobserwować. Przydatną funkcją jest „Opera Link” która zapisuje nasze zakładki na serwerach opery, dzięki temu w razie awarii czy też miany romu mamy dostęp do swoich aktualnych zakładek.

Nową Operę Mini 5.1 można ustawić jako domyślną przeglądarkę. Poprawiono w niej renderowanie czcionek i zoptymalizowano layout stron. Dodano wsparcie dla urządzeń z wysoką rozdzielczością. Dzięki wsparciu dla akcelerometru dostępna jest autorotacja ekranu. Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać ze zwiększonych możliwości opcji konfiguracji.
Polecam

[scr]

[info]

Opera Mini zawiera wiele kluczowych ulepszeń dla milionów ludzi korzystających z telefonów z Windows Mobile – mówi Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. – W dodatku teraz, kiedy można ją ustawić jako domyślną przeglądarkę w telefonach z Windows Mobile, można też dużo łatwiej wykorzystywać zwiększoną szybkość i kompresję danych. To jest nasz sposób na polepszenie telefonu z Windows Mobile.

[down]
[Nie znaleziono pliku]
lub za pośrednictwem telefonu m.opera.com.

15 Replies to “Opera Mini 5.1”

  1. bardzo szybka, plynnie dziala, minusem, ktory zauwazylem jest ze niestety z rapida i innych serwerow darmowych nic nie da sie sciagnac – nie dziala odlicznie czasu.

  2. to dość sory minus, ściągam sporo przez telefon. a, jak jest z obsługa multi touch? bo wiem ze w nowych wersjach nie działa :/

  3. Ale czy warto instalować Operę Mini skoro mamy do wyboru Operę Mobile 10? Szczególnie że ta druga jest przeznaczona i tworzona właśnie pod tel takie jak HD2?

  4. zainstaluj zoomera i masz multi touch w operze ja mam zainstalowane i spoko to sobie smiga ina normalnym i zblizonym ekranie

  5. czy ten program nie działa tak jak bsb tweak ? tzn niby działa multi touch ale jest to tak beznadziejnie zrobione ze szkoda gadać, po przybliżeniu nie działa skalowanie tekstu

  6. w operze 9 multi jest, ale działa co najwyżej miernie, w bsb to raczej szkoda gadać, co do zoomera sie nie wypowiadam bo nie próbowałem. Największą zaletą nowych Oper jest bardzo przyjemna praca z wieloma kartami, no ale brak multi z prawdziewgo zdarzenia naprawde mocno dokucza.

  7. jak zrobić żeby zamiast lajt.onet.pl odpalała mi się normalnie strona a nie mobilna, tak samo jest np. z wp.pl gdzie to mogę ustawić?

  8. wchodzisz na stronę onet lite na dole jest opcja pełna wersja klikasz odpalasz i dodajesz do ulubionych. lite z ulubionych możesz wywalić

  9. Tylko opera mini 5.1 nie obraca ekranu po przekręceniu HD2. Wszystkie pozostałe programy które mają tą opcję obracają ekran.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *