Opera Mini 5.1

Autor: Admin  //  Kategoria: Programy

Opera Mini 5.1 pojawiła się już w wersjach dla urządzeń Java, Android i BlackBerry. Teraz jest dostępna na również na WM. Główną zaletą przeglądarki jest lekkość i płynność działania, porównując do wersji pełnej, zostało to osiągnięte kosztem kompatybilności z niektórymi zawiłościami HTML’a które czasem można zaobserwować. Przydatną funkcją jest „Opera Link” która zapisuje nasze zakładki na serwerach opery, dzięki temu w razie awarii czy też miany romu mamy dostęp do swoich aktualnych zakładek.

Nową Operę Mini 5.1 można ustawić jako domyślną przeglądarkę. Poprawiono w niej renderowanie czcionek i zoptymalizowano layout stron. Dodano wsparcie dla urządzeń z wysoką rozdzielczością. Dzięki wsparciu dla akcelerometru dostępna jest autorotacja ekranu. Zaawansowani użytkownicy mogą skorzystać ze zwiększonych możliwości opcji konfiguracji.
Polecam

[scr]

[info]

Opera Mini zawiera wiele kluczowych ulepszeń dla milionów ludzi korzystających z telefonów z Windows Mobile – mówi Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software. – W dodatku teraz, kiedy można ją ustawić jako domyślną przeglądarkę w telefonach z Windows Mobile, można też dużo łatwiej wykorzystywać zwiększoną szybkość i kompresję danych. To jest nasz sposób na polepszenie telefonu z Windows Mobile.

[down]
[Nie znaleziono pliku]
lub za pośrednictwem telefonu m.opera.com.

Tagi: ,

Wyświetleń: 19 488

15 komentarzy na “Opera Mini 5.1”

 1. zolo napisał(a):

  A czym ona różni się od tej wbudowanej w HD2? Bo wydaje mi się że tylko wyglądem

 2. ArturN napisał(a):

  bardzo szybka, plynnie dziala, minusem, ktory zauwazylem jest ze niestety z rapida i innych serwerow darmowych nic nie da sie sciagnac – nie dziala odlicznie czasu.

 3. zolo napisał(a):

  to dość sory minus, ściągam sporo przez telefon. a, jak jest z obsługa multi touch? bo wiem ze w nowych wersjach nie działa :/

 4. bokub napisał(a):

  Ale czy warto instalować Operę Mini skoro mamy do wyboru Operę Mobile 10? Szczególnie że ta druga jest przeznaczona i tworzona właśnie pod tel takie jak HD2?

 5. zolo napisał(a):

  w operze 10 nie działa multi touch I według mnie jest to sporą wadą

 6. uchosztal napisał(a):

  zainstaluj zoomera i masz multi touch w operze ja mam zainstalowane i spoko to sobie smiga ina normalnym i zblizonym ekranie

 7. zolo napisał(a):

  czy ten program nie działa tak jak bsb tweak ? tzn niby działa multi touch ale jest to tak beznadziejnie zrobione ze szkoda gadać, po przybliżeniu nie działa skalowanie tekstu

 8. bokub napisał(a):

  w operze 9 multi jest, ale działa co najwyżej miernie, w bsb to raczej szkoda gadać, co do zoomera sie nie wypowiadam bo nie próbowałem. Największą zaletą nowych Oper jest bardzo przyjemna praca z wieloma kartami, no ale brak multi z prawdziewgo zdarzenia naprawde mocno dokucza.

 9. maniek9611 napisał(a):

  jak zrobić żeby zamiast lajt.onet.pl odpalała mi się normalnie strona a nie mobilna, tak samo jest np. z wp.pl gdzie to mogę ustawić?

 10. ArturN napisał(a):

  wchodzisz na stronę onet lite na dole jest opcja pełna wersja klikasz odpalasz i dodajesz do ulubionych. lite z ulubionych możesz wywalić

 11. maniek9611 napisał(a):

  super,dzięki o to mi chodziło 🙂

 12. Boss napisał(a):

  Cytat: „Dzięki wsparciu dla akcelerometru dostępna jest autorotacja ekranu.” Komuś to działa? Mi nie.

 13. ArturN napisał(a):

  Boss: Autorotacja działa normalnie. Coś masz namieszanie w systemie.

 14. Boss napisał(a):

  Tylko opera mini 5.1 nie obraca ekranu po przekręceniu HD2. Wszystkie pozostałe programy które mają tą opcję obracają ekran.

 15. ro66 napisał(a):

  help nie chodzi mi opera na nowym htc hd2 z plusa

Pozostaw komentarz

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.

ate. require_once( ABSPATH . WPINC . '/template-loader.php' ); }