Przedłużenie czasu działania baterii na WP7

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats, WP7

Z pewnością wielu z was narzekało na krótki czas działania baterii na wp7, poniżej znajduje się prosty trick znacznie zmniejszający pobór energii przez ten system, oraz kilka użytecznych porad dotyczących konfiguracji. Do zmierzenia poboru energii użyjemy aplikacji HTC Battery Tool.

Przeczytaj cały artykuł »

[WP7] Kopiowanie plików bezpośrednio na kartę

Autor: Admin  //  Kategoria: Newsy, Tricks&Cheats, WP7

Prosty trick który umożliwia skorzystanie z karty pamięci wbudowanej w WP7 bezpośrednio przez eksplorator plików w windows.

Pod WP7 wszystkie pliki na karcie mają swoje ściśle określone miejsce za sprawą Zune, podstawową zaletą takiego rozwiązania jest to że system nie musi przeszukiwać całej karty w poszukiwaniu mp3 czy tez innych plików należących do aplikacji co przy dużej ilości plików może trwać bardzo długo. Czasami jednak brakuje możliwości przechowania plików innego typu niż mp3, jpg czy też pdf

Z pomocą przychodzi tutaj edytor rejestru windows 🙂 sprawa jest całkiem prosta, warto poświęcić te 5 minut chociażby dla testu.

Przeczytaj cały artykuł »

WP7 + Android [Dual Boot] Video

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats, WP7

Po krótkiej przerwie spowodowanej sesją i trochę lenistwem posesyjnym wracam do pisania 🙂

Dzisiaj zainstalujemy WP7 na NAND i Androida na SD korzystając z tej samej karty, jest to nowa (sprawdzona) metoda do której nie potrzeba już dwóch kart mniejszej i większej jak to się odbywało do tej pory.

Oczywiście jak zwykle wszystko robicie na własną odpowiedzialność

[br]

Przeczytaj cały artykuł »

Wariacje zegara po zmianie czasu na zimowy

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats

Zapewne część z was dotknął dosyć uciążliwy problem, który ujawnił się po zmianie czasu na zimowy, 6 listopada. Zegar przestawia się godzinę ,dwie czy nawet trzy do przodu. Według HTC problemem jest błąd na serwerach Microsoftu z którymi domyślnie synchronizuje się telefon.

Aby pozbyć się tego problemu należy wyłączyć automatyczną synchronizację czasu.

W zależności od systemu można to zrobić przez:

Przeczytaj cały artykuł »

Jak szybko i bezpiecznie migrować z WM do Androida by Beju

Autor:  //  Kategoria: Tricks&Cheats

Z racji tego że liczba użytkowników Androida rośnie wykładniczo, a duża część użytkowników przesiada się z Windows Mobile postaram się zebrać tu kilka najważniejszych linków które pozwolą na szybką i w miarę bezbolesną migrację kontaktów i kalendarza. Należy pamiętać, by wszystkie metody działały trzeba zalogowanym na konto gmail w urządzeniu z Androidem. Przeczytaj cały artykuł »

[VNC] Zdalny Pulpit Windows – Przez Telefon

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats

Program .NET VNC pozwala na kontrolowanie komputera z innej maszyny podłączonej do Internetu tak jakby siedziało się przed ekranem kontrolowanego komputera. Program .NET VNC jest programem typu open source, napisanym przez Rocky Lo. Należy zainstalować go na naszym smartphonie – ja używam HTC HD2 – po czym po szybkiej konfiguracji można przystąpić do korzystania zeń. Jednak aby móc kontrolować jakiś komputer trzeba na nim zainstalować usługę Server vnc. Ja użyłem UltraVNC – jest to kolejny darmowy program, którego nie będę tu opisywał, gdyż na temat jego konfiguracji można znaleźć wiele opisów w sieci (http://www.uvnc.com/install/configuration.html). Jest ona intuicyjna i w zasadzie po podaniu hasła, które będzie potrzebne do połączenia się z komputerem można zacząć go używać do zdalnych połączeń. Skupmy się na konfiguracji .NET VNC.

Przeczytaj cały artykuł »

Instrukcja obsługi Htc Hd2 Leo

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats

Dla wszystkich którzy dopiero zaczynają zabawę z htc hd2 leo lub chcą jeszcze lepiej zapoznać się z tym urządzeniem aby okryć jego ukrytą moc 😉 przedstawiamy instrukcje szczegółową i skróconą stworzone przez firmę htc

Przeczytaj cały artykuł »

Dodatkowe miasta w Pogodzie Sense

Autor:  //  Kategoria: Tricks&Cheats, Tuning

Pogoda Sense jest przyjaznym gadżetem, dzięki któremu wielu z nas jest w stanie oszacować jak się powinno ubrać przed wyjściem z domu, bez patrzenia za okno. Jednak jak większość tego typu nakładek – out-of-box do wyboru posiada jedynie większe miasta, które nie zawsze muszą się pokrywać z tymi, w których aktualnie przebywamy. Jest na szczęście sposób, dzięki któremu możemy rozszerzyć ilość miejsc, dla których pobieramy informacje pogodowe.

Przeczytaj cały artykuł »

Zmiana animacji startowej HD2

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats, Tuning

Jakiś czas temu otrzymałem maila od jednego z czytelników bloga który chciał podmienić animację startową włożoną do brandowanego romu Playa, na taką która jest oryginalnie w romach HTC HD2.

Sprawa jest bardzo prosta, aby to zrobić należy nadpisać plik animacji Leo_animated.gif, który znajduje się w katalogu windows (zwykły animowany gif). Do zmiany polecam Resco Explorer lub Total Commander.
Animacja musi być w rozdzielczości dla naszego urządzenia tj. 480×800 i nosić nazwę Leo_animated.gif

Welcomehead.png jest to obrazek jaki widzimy podczas ładowania się systemu tuż po zakończeniu wyświetlania  Leo_animated.gif

Przeczytaj cały artykuł »

Jak przedłużyć czas działania baterii

Autor: Admin  //  Kategoria: Tricks&Cheats

Kilka przydatnych porad które pozwolą przedłużyć czas działania baterii w HTC HD2.

Przeczytaj cały artykuł »

ate. require_once( ABSPATH . WPINC . '/template-loader.php' ); }